життя у місті Київ Модерн Балет

"Танцююча Україна"

13:41Анна Утина


           Робочий тиждень малого залу Палацу Україна розпочався з досить неочікуваного повороту. Варто зазначити, що не чекали такого тільки журналісти, бо толком й не знали, що відбуватиметься. Під дахом головного концертного залу країни нас чекав Раду Поклітару та його друзі. Десять танцювальних колективів, що мають різні погляди на життя, та стилі в яких працюють, підготували по номеру (дехто два) на суд глядача. Основна мета - демонстрація (майже) пересічному глядачу "танцювальної ситуації в караїні", та її можливе майбутнє.
   Факт - танець у нас є не тільки у вигляді комерційної структури, що обіцяє навчити всіх, не залежно від здібностей, за фіксованим тарифом.
    Танець залишається мистецтвом, та чомусь можновладцям припала, аж занадто, до душі думка про те, що "митець має бути голодним".
    Вже згадувала в пості про "Лебедину пісню" Київ Модерн Балету, їх непоодиноку проблему. З новин : вона не була вирішена й він розсипався на наместинки. Зрушення є, але маючи позитивні думки, на рівні Міністерства культури, не перший день чекають хоч слова від виконуючого обов'язки мера міста. Благо Раду Поклітару знайшов сили і наснагу набрати нових танцюристів до свого колективу, та невтомно їх тренувати. Скоро розповім про їх успіхи, а зараз далі про вечір понеділка.
     Мистецтво багатоманітне, а танець - надрозгалуджена його складова. Не лише багаті ми тією класико-контемпною та джаз-модерново-хіп-хоповою мішаниною, що демонструється нам залюбленими "талант-шоу".
     Враження від побачного були найрізноманітнішими, перед нами постали прихильники перформансу, фанати імпровізації і носії завжди молодої класики.
     Життя буде якщо вміти виживати в будь-яких умовах, але було б непогано побачити можливість підтримки.
     На останок хочу згадати про те, що колись прочитала в інтерв'ю Бейонс, ще на початку її сольної кар'єри. Вона говорила про те, що переважно працює з молодими танцюристами, бо вони "голодні і викладаються на всі 100". Нажаль професіонал, в нашій країні, теж "ситістю" не відрізняється і якщо ми не змінимо ситуацію, нам ні до чого буде прагнути,  власне як і в багатьох інших сферах, де лідерство та авторитет вимірюється нахабністю та марнославством персоналій. Обираймо найкраще, хоча б для себе.


You Might Also Like

0 коммент.

Форма для связи