балет Відкриття Олімпіади

"Лебедине озеро" Раду Поклітару

04:15Анна Утина

Вчора ввечері відбувся останній прогон постановки "Київ Модерн Балету" "Лебедине озеро".
Основним питанням прес-конференції, яка відбулась перед прем'єрою, було, чи не стане ця постановка "лебединою піснею" цього балету. Через відсутнє фінансування з боку меценатів та держави, "Київ Модерн Балет" може припинити своє існування. Якщо найближчим часом нічого не зміниться, вже першого вересня майже 50% труппи залишить свої робочі місця, а це унеможливлює майбутнє функціонування єдиного, в Україні, Модерн-балету світового рівня.
Щодо Раду Поклітару, то ми взнали, про те, що йому запропонували поставити відкриття Олімпіади в Сочі та поставити постановки при Большому театрі.
Сумно буде втратити такий здобуток української культури.
Щодо постановки "Лебедине озеро", то я на неї захотіла потрапити, ще після статті в Vogue Ukraine та була дуже рада запрошенню.
Раду Поклітару має інший підхід до класичного "Лебединого озера". Нагадаю, що за класичним сюжетом хлопець закохується у перетворену на лебедя дівчину. У випадку Раду Поклітару, він побачив, на мою думку, інший актуальний сюжет. В його трактуванні, хлопець перетворений з лебедя в людину. Він страждає від того, що його внутрішній світ не відповідає реаліям, як би не намагались змінити його, стерти пам'ять, вплинути, та душа прагне до ідеального. Герой закохується у лебедя. Кохання постає у вигляді трикутника, те що нав'язує реальність, що поряд та ідеальне у вигляді лебедя. В житті завжди постає вибір - взяти те що є, чи витерпіти біль, страждання та нерозуміння, але досягти бажаного, часто не можливого. Може в цьому і є сенс життя. Як можна радіти досягненням не пройшовши шлях та не отримавши всю палітру відчуттів? Переживши всі втрати хлопець стає лебедем. Боріться за свого лебедя, в собі й поряд з собою.

You Might Also Like

0 коммент.

Форма для связи