fashion goodbuyfashion

Scandinavian style & fashion. Лекція №1. Владимирская 12-В

17:41Анна Утина

                  Сьогодні розпочався курс, з трьох лекцій, "Scandinavian style & fashion", на території "Владимирская 12-В". Перша лекція отримала назву "Скандинавська мода в повсякденному житті". Окрім лектора. на нас сьогодні чекали Катаріна - шведка, та Єва -литовського походження, жила в Литві, Росії, вчилась в Німеччині,  а чоловіком її став швед і власне Швецію й обрала для життя.
    Для того щоб сприймати моду скандинавських країн, потрібно взнати про специфіку їхнього життя. Країни там різні й люди, як і всюди, не однакові. Їх об'єднує ставлення до життя, природи та споживвання. Холодний клімат, надзвичайна природа - все це залишає слід на одязі, в мистецтві, архітектурі. Вже символічний білий чи бордовий, в архітектурі, та дизайні. брали початок з факту дешевизни матеріалу. Як з білим листом паперу, скандинави працюють з білим тлом, наповнюючи його найрізноманітнішими способами. Власне такий приклад, як  фуд-дизайн, який в першу чергу у нас асоціюється саме з білою тарілкою. Кухня у скандинавів не найрозвинутіша, але саме в її дизайні вони серед лідерів (так я сьогодні й знайшла відповідь на питання, чому у їхніх блогерів так багато постів про ресторани).
    Беручи до уваги той факт, що природа відіграє одну з провідних ролей у житті скандинава, про екологію вони дбають достойно. Власне відголоски цього факту є й в поясненні мінімалістичного та багатофункціонального одягу. Якщо ми в намагаючись наздогнати хвилі моди, часом забуваємо про якість, потім поянюючи собі все фразами "поношу і викину", чи "на пару разів", скандинави прагнуть до надійності, зручності та практичності.
     Активному розвитку скандинавської моди близько 10 років. Й специфіка створення тісно пов'язаа зі споживанням. Речі, як і скандинави практичні, та прагнуть до досконалості. Їхня мета - крій, нові технології в тканинах, архітектурність, графічність. Ми частіше в першу чергу поєднуємо кольори, а вони -  фактуру.
     Люди шукають якість, що спровоковано їхніми ментальними та історичними особливостями. Спокійне, розмірене життя диктує власні правила. Якби ми всі переїхали кудись поближче до природи, наш гардероб, частково, не витримав би переїзду. У кожного своя буденність.
  Одна з основних піднятих проблем: "Якщо ми прагнемо до речей, та підганяємо, чи не підганяємо себе під них, то скандинави підбирають речі до своїх особливостей". Власне це те, що нам методом "спроб і помилок", варто виховувати в собі. Речі мають працювати на нас, а не ми на них.
  Наталя Юсупова ділилась своїм власним підходом до життя та одягу. Охрестила вона його іменем - "sustainability" (в знач. "сталий розвиток"). На перший погляд звучить, як щось неможливе, але наша буденність спонукає нас до епідемії "бездумного споживання". Ми вже не замислюємось над питаннями : "Чого хочу саме я?", "Чи це мені потрібно?"...ітд. Наталя і її магазин "Володимирська 12-В" пропагують осмислення, пошук майбутнього, чи поштоштовху до нього, в минулому. Непотрібні чи старі речі мають викликати не смуток, а бажання щось переосмислити, чи з його допомогою створити нове.
    Такі от думки та враження спіткали мене сьогодні.
 Наступні лекції відбудуться 5 та 12го квітня, о 19.00. за адресою Володимирська 12-В, в одноіменному шоу-румі.

   Більше фото на jovantoday.com

You Might Also Like

0 коммент.

Форма для связи